

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Collector Current | 4.5 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Power Dissipation | 1.81 W |
| Gain Bandwidth Product | 185 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 120 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
Stock: 1217
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12134
Ext.Price$0.12134
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12134 | $0.12134 |
| 10 | $0.11397 | $1.13970 |
| 50 | $0.10704 | $5.35200 |
| 100 | $0.10041 | $10.04100 |
| 500 | $0.09419 | $47.09500 |
| 1000 | $0.09290 | $92.90000 |
| 3000 | $0.09163 | $274.89000 |
| 5000 | $0.08957 | $447.85000 |
